Haber

Almanya, Leopard 1 tankının Ukrayna’ya teslimatını onayladı

Almanya, Ukrayna’ya gönderilmesi gündemde olan Leopard 1 tanklarının teslimatına onay verdi.

Almanya merkezli Süddeutsche Zeitung gazetesi, hükümet kaynaklarından alıntı yaparak, Almanya’nın Ukrayna’ya daha fazla Leopard 1 tankı göndermek için teslimatları onayladığını bildirdi. Sanayi stoklarından gönderilecek tankların tamir edildikten sonra istenildiği zaman teslim edilebileceği belirtildi. Alman silah üreticileri Rheinmetall ve Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), Ukrayna’nın satın almak istemesi halinde maliyeti 100 milyon avroyu geçen eski Leopard 1 tanklarını tamir edip gönderebileceklerini açıkladı.

Almanya Katar ile görüşüyor

Alman yetkililer, Katar’ın Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda güvenlik nedeniyle satın aldığı 15 Geopard tankının Ukrayna’ya gönderilmesi için görüşmelerini sürdürüyor.

muharebe tankı leopar

Alman Krauss-Maffei Wegmann firması tarafından üretilen ana muharebe tankı Leopard, ilk kez 1979 yılında Alman ordusu tarafından kullanıldı. Söz konusu tankın son versiyonu olan Leopard 2 tankları, Türkiye, Polonya, İspanya, Yunanistan tarafından da kullanılıyor. , Danimarka, Norveç, İsveç, Finlandiya, İsviçre ve Avusturya bugün. Almanya’da üretilen tankların başka ülkelerde kullanılabilmesi için Almanya’nın onayı gerekiyor. – BERLİN

haber-bayramoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu