Haber

Serenad Bağcan kimdir? Serenad Bağcan kaç yaşında, ne iş yapıyor? Serenad Bağcan’ın hayatı ve biyografisi!

Serenad Bağcan kimdir? Sorusu araştırılıyor çünkü Serenad Bağcan vatandaşlar tarafından merak edilen bir isim. İlk solo albümünü Mayıs 2019’da çıkaran Serenad Bağcan kimdir? Bu soru arama motorlarında sıkça sorulur. Peki, Serenad Bağcan kimdir? Serenad Bağcan kaç yaşında, ne iş yapıyor? Serenad Bağcan’ın hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde…

SERENAD BAĞCAN KİMDİR?

Müzisyen bir ailede doğdu ankara Anne ve babası Savaş Bağcan ve Süheyla Bağcan olan Bağcan’da doğdu, lise ve üniversite eğitimini aynı şehirde tamamladı. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmasına rağmen bu meslekte hiç çalışmadı. Solistliğe başlamadan önce sporla ilgilendi ve Türkiye masa tenisi şampiyonu oldu. Küçük yaşta mandolin ve blok flüt ile ilgilendi ve teyzesi Selda Bağcan’dan piyano dersleri aldı.

Daha sonra Ankara Çocuk Korosu’na katıldı. Klasik Batı Müziği okudu. Sonraki dönemde Devlet Çoksesli Korosu’na alto sanatçısı olarak girdi. 2011 yılında devlet korosunda Fazıl Say Nazım Hikmet Oratoryosu ve Metin Altıok’un Ağıtları’nı seslendirecek solist olunca. Akabinde Fazıl Say ile sahne almaya başladı ve Birinci Müzikler ve Yeni Müzikler albümlerinin solistliğini yaptı. Fazıl Say, kendisinden “Aradığım sesi yıllar sonra buldum” şeklinde bahseder.

haberalaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu