Haber

Konyaaltı’nda Sel Nedeniyle Yıkılan Köprüler Onarılıyor

Konyaaltı Belediyesikısa süre önce il genelinde etkili olan fırtına ve şiddetli yağmurun getirdiği sel nedeniyle hasar gören köprüleri onardı.

Antalya’da son günlerde etkili olan sağanak yağış ve fırtına, kent merkezinin yanı sıra Konyaaltı Türkiye’nin kırsal kesimlerindeki nehir yataklarını ve köprüleri de olumsuz etkiledi. Şiddetli yağışın yol açtığı sel, Hurma, Hacısekiler, Akdamlar, Kuruçay ve Karatepe Mahallelerini birbirine bağlayan bazı köprüleri kullanılamaz hale getirdi. Şiddetli yağmur ve fırtınanın azalmasıyla birlikte hemen harekete geçti. KonyaaltıBelediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, köprülerde hasara göre onarım çalışması başlattı.

YIKILAN KÖPRÜLER YENİDEN İNŞA EDİLDİ

Ekipler, Hisarçandır ve Hurma Mahallelerini Hacısekiler’e bağlayan Kum Mevkii’ndeki köprüde çalışmalarını tamamlarken, Aydınlık Mahallesi’nde bulunan ve Kuruçay, Çakırlar, Akdamlar ve Karatepe Mahallelerine geçiş sağlayan köprüyü de mahallelinin kullanımına açtı. bölge.

Fırtınanın etkili olduğu günlerde dere yatağına bir aracın devrilmesiyle gündeme gelen Akdamlar ve Hacısekiler Mahalleleri ortasında yürütülen uyum çalışmalarının tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldığı bildirildi. .

Fırtınanın etkili olduğu ilk andan itibaren tedbirli davranarak vatandaşların yanında olduklarını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Sel sularının etkili olduğu bölgelerde yaşanan sorunları çözüyoruz. Devam edeceğiz” her koşulda vatandaşımızın yanında olmak.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu