Haber

Bulgar göçmenler için 2 Nisan’da sandık başına çağrı

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, üyelerinin çoğunluğu Türk ve Müslümanlardan oluşan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Lideri Mustafa Karadayı ile Bursa’da bir araya geldi.

Bulgaristan’da 2 Nisan’da yapılacak genel seçimlerde Karadayı’ya başarılar dileyen Önder Dündar, Türkiye’deki hemşerilerinin bu seçimlerde sandık başına gitmesinin çok değerli olduğuna dikkat çekti.

Dündar, Bulgaristan’da nüfusun yaklaşık yüzde 15’inin Türk akrabalardan oluştuğunu belirterek, “2 Nisan Pazar günü Bulgaristan’da seçim var. Bulgaristan parlamento seçimlerinde siz yurttaşlara ihtiyaç var. Pazar günü sandık başına gidiyoruz. Vatandaşlar, Bulgaristan’daki kardeşlerimizin temsil yetkisi sizlerin elindedir. Oy verin ki Türkler Bulgar parlamentosunda söz sahibi olsun. Bursa’da da sandık kurulacak. Bulgaristan Türklerini hep birlikte korumalıyız. 2 Nisan’da Bursa’da makul yerlere kurulacak 39 sandıkta katılımın yüksek olmasını temenni ediyorum.” söz konusu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a desteğinden dolayı teşekkür eden HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Bursa’da yaşayan Bulgar vatandaşlarına 2 Nisan’da Bulgaristan’da yapılacak genel seçimlere çağrıda bulundu. Bulgaristan’da son 2 yılda 5’inci seçimin yapıldığını hatırlatarak, Karadayı, bu seçimin çok değerli olduğunu ve yeterli gerekçeler gösterilirse hükümet ortağı olabileceklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu